Mai bejegyzésem eredetileg a Nők Lapja Café felkérésére, az Advent különszámába írtam és november 27-én már meg is jelent. Most azonban szeretném megmutatni a blogon is. Hiszen ha még nem készült el az adventi koszorú, akkor is még érdemes nekiállni, hiszen van még 24 napunk élvezni szépségét.
Szerintem nem sok olyan magyar család van, ahol karácsony időszakában nem található meg az adventi koszorú egy formája. A történetéről azonban szerintem kedvesen tudnak, pedig szintén sok érdekességet tartogat.
Éppen ezért mielőtt megmutatom, hogy az idén milyen stílusban érdemes elkészíteni vagy beszerezni, ismerkedjünk meg a koszorú rövid történetével is!
Az adventi koszorú hagyományát 1839-ben Johann H. Wichern evangélikus lelkész teremtette meg, amikor a saját alapítású, hamburgi gyermekotthonában egy kerékből elkészítette a ma ismert adventi koszorú elődjét, ami akkor még 24 gyertyából állt.
A vasárnapok kaptak egyedül piros gyertyát, a többi nap fehér volt. Ebből alakult ki később, hogy csak a karácsony előtti 4 hetet jelképező gyertyát helyezünk a koszorúalapra.
A protestáns területeken a koszorún hagyományosan 3 szín dominált:
- a piros, amely az életet,
- az arany, amely a fényt és
- a zöld, amely a termést szimbolizálja.
Katolikus területeken azonban a 3 gyertya mindig lila, 1 gyertya mindig rózsaszín és hagyományosan mindig a hitet, az örömöt, a reményt és a szeretetet szimbolizálják.
Ezután a rövid kis kitérő után pedig nézzük szépen sorra, hogy mi is az az 5 különféle stílus, amelyben mindenki megtalálhatja a neki tetsző változatot!
1, Hagyományos
Ha már ilyen részletesen megismerkedtünk a hagyományos adventi koszorúk színeivel, akkor vétek lenne kihagyni a hagyományos stílust a felsorolásból. Lehet piros az alapszín vagy a katolikus hagyományoknak megfelelően lila és rózsaszín:
2, Natúr
Az utóbbi időben előtérbe kerültek a dekorációban is a természetes anyagok és ez a trend most visszaköszön a koszorúkon is.
Ráadásul ez az a stílus, amihez drága, boltban vásárolt alapanyagokra sincs szükség. Hiszen csak kimegyünk a természetbe és összegyűjtjük a hozzávalókat. Ezen kívül már csak egy koszorúalapra, 4 gyertyára, 4 gyertyatüskére és a nélkülözhetetlen ragasztópisztolyunkra lesz szükségünk az alkotáshoz. Nálam nagy kedvenc!
3, Minimál
A natúr változatok mellett nagy kedvenceim a minimál stílusban megálmodott változatok. Nem kell vagyonokat költeni és túlzásba esni, hogy menő karácsonyi dekorációnk legyen.
Bármilyen hihetetlen, de 4 konzervdobozból is lehet adventi "koszorúnk", amelyre méltán büszkék lehetünk és 4 akár a gyertya önmagában is szimbolizálhatja a várakozást.
4, Modern
Sok esetben nehéz meghúzni a vonalat a minimál és a modern között, mert a modern koszorúk nagy része egyben minimál is. Hiszen a kevesebb, több elve itt is érvényesül.
Ennél a stílusnál is bátran használjunk természetes anyagokat, amelyeket vegyítsünk meghökkentő vagy szokatlan kiegészítőkkel. Színekkel azonban csínján bánjunk, nehogy túlságosan színes legyen a végeredmény.
5, Csillogó és túldíszített
Ha nem tudtok megbarátkozni azzal az új trenddel, hogy a karácsonyi dekoráció minimalista, akkor sem kell elkeserednetek! A csillogó és túldíszített stílusban még bőven kiélhetitek magatokat.
Ha hasonló stílusban szeretnénk elkészíteni a koszorúnkat, akkor mindenképpen szükségünk lesz rengeteg különféle méretű, műanyag karácsonyfadíszre. Ezekkel kell ugyanis bevonni a koszorúalapot úgy, hogy sehol ne látszódjon ki.
Elég hosszadalmas művelet, de ha ügyesen és kitartóan használjuk a ragasztópisztolyunkat, akkor hasonló végeredményt kaphatunk:
Sikerült megtalálnod a kedvenc stílusod? Nálatok milyen lesz az idén az adventi koszorú?
A képek forrásait rájuk kattintva találjátok. Az adventi koszorú történetének forrási pedig:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.