A legtöbb itthon bemutatott minigarzon esetében lehetséges volt egy galéria kialakítására a nagy belmagasság miatt. Ez a megoldás lehetőséget biztosít arra, hogy felül hálószobát, alul fürdőszobát és plusz tárolót alakítsanak ki, amely azért nagyban hozzájárul egy élhető otthon kialakításához.
Az igazi kihívást jelentő feladat ebből kifolyólag az, ha a belmagasság galéria kialakítását nem teszi lehetővé. A feladat egyébként nem lehetetlen, de mindenképpen izgalmas.
Szerencsére mai picike lakásunk bizonyítja állításaimat és talán inspiráló lesz más minigarzon tulajdonosoknak, hogy nekiálljanak egy hasonló átalakításnak.
A lakás Budapest bevárosában, közvetlenül az Opera szomszédságában található és valóban 28 négyzetméter az alapterülete. Eredetileg közepes állapotban volt, de az akkori alaprajz nem felelt meg a mai igényeknek és ráadásul iciri-piciri terek jellemezték.
A tulajdonos hölgy kérése volt egy franciásan elegáns, kicsit vintage-ra hajazó, stílusos enteriőr létrehozása. Fontos volt, hogy ne csak a feminin, hanem a férfias karakterisztika is megjelenjen a lakásban.
Hozott "anyagként" kapták a tervezők a családi örökségnek számító kristály csillárokat a nappaliban és előszobában, valamint a tükör fölötti falikart. Ezek megadják már belépve a lakásba az elegáns alaphangulatot. Külön kérése volt a tulajdonosnak, hogy a tervezők, Magony Gabriella és Szállkai Krisztina próbálja meg szellőssé és tágasabbá tenni a lakást.
A lakás helyiségeinek újraosztása nem volt könnyű feladat. A konyha-előszoba falát egy az egyben ki kellett szedni, így a lakásba belépve a korábbi szűk parányi tér helyett egy tágas térbe érkezhetünk.
A fürdő egyik falát is áthelyezték, hogy a helyiség nagyobb legyen, de még így is nehéz volt úgy elrendezni a szanitereket, hogy azok tökéletes képet mutassanak, ha belépünk a fürdőbe.
További nehézség volt az, hogy a hálószobát nagyvonalúan oldják meg. Mivel egy elszeparált, ám de nem túl sötét, és mégis jól megközelíthető hálórészt szerettek volna tervezni, a sarokba betolt ágy ötlete helyett választották ezt a két oldalról kényelmesen megközelíthető megoldást, áttört pengefallal elválasztva.
A gardróbszekrény térnövelés céljából lett tükrös, de szintén a helyszűke miatt csak 40 cm mély lehetett és ez igencsak behatárolta a beszerzési források számát.
A nappaliban pedig az étkezés funkciót kellett megoldani, úgy hogy az asztal a konyhából is könnyen megközelíthető legyen és ne essen túlzottan a közlekedési útvonalba.
A tervezők egyértelműen az áttört elválasztó panelra a legbüszkébbek, valamint arra, hogy koncepcióként megálmodták az Operára jellemző, elegáns stílust és életérzést egy minigarzonon keresztül. Éppen ezért a nappali függönyei az Opera nagy színpadának vastag és nehéz függönyeit idézik.
Az opera mint koncepció a fali képekben is megmutatkozik, mivel a képeken az Opera épületének érdekesebb építészeti részletei vannak lefotózva.
A változást pedig előtte-utána képekkel lehet a legjobban illusztrálni, így természetesen ezek a képek sem maradhatnak el. Ugye, hogy milyen látványos a változás?
A tervezőket itt tudjátok elérni:
A képeket pedig Mayer András fotós készítette.
Ha tetszett a bejegyzés és nem szeretnél lemaradni a következő lakberendezési inspirációról, kreatív alkotásról vagy gasztronómiai utazásról, akkor kövess minket a Saját Otthon Projekt Facebook oldalán is, ahol még több érdekes tartalommal és egy szuper közösséggel találkozhatsz.
Érdemes minket Istagramon is követni, mert itt rengeteg olyan képet osztunk meg a bloggal kapcsolatosan, amelyek egy-egy bejegyzésbe már nem férnének bele.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.