Tavaly a totális elfogulatlanságtól nem mentesem megírtam a bejegyzést arról, hogy szerintem mik azok a dolgok, amik minden kislány szobába szinte kötelező beszerezni. A legtöbb kép pedig a kislányom szobáját mutatta be.
Rengeteg olvastátok és sokan kérték tőlem a kisfiús változatot, amire akkor bőszen ígéretet is tettem. A Vera mondása szerint viszont, ami késik, arra várni kell! Így amíg én a Verára szoktam bőszen várakozni, addig Ti pedig a bejegyzésre várakozhattatok...Most azonban megszállt az ihlet és inkább nem is engedtem el a biztonság kedvéért:
Parkettázás vagy laminált padló vásárlás előtt állsz? Erre figyelj a munka során!
#1 Vagány tapéta vagy falfestések
Az alap tétel szerintem, hogy nincs gyerekszoba üres fallal! Viszont nem mindegy, hogy mi van azon a falon.
Még mindig állítom, hogy a kevesebb ebben az esetben is több. Legyen inkább semleges fehér alapon, olyan minimalistább matrica, ami kevés színt használ és inkább fiús témákat érintenek. Ha hosszútávra gondolkodunk, akkor fiúk esetében mindenképpen kerüljük a babakorban még elfogadható mintákat.
#2 Szuperhősök
A szuperhősöket mindenki szereti és minden kisfiú igyekszik velük azonosulni. Éppen ezért mindenképpen legyen a kedvence valahogy megjelenítve valamilyen formában. Természetesen ha valakinél ez mániába csak át, akkor engedjünk a nyomásnak valamilyen formában.
#3 Fiús színek megfelelő arányban
Szerintem a fiúk szobájában is törekedni kell arra, hogy az alapok mindenképpen semlegesek legyenek. Ugyanis a játékok, könyvek és minden más rendszerint igencsak tarka-barka. Ez pedig sokszor már zavaró és a rendetlenség érzetét erősíti bennünk.
Ha azonban a bútorok és a falak inkább fehérek, szürkék vagy esetleg feketét, akkor jöhetnek a színek! Így lesz kiegyensúlyozott az összkép.
#4 Menő fiús kiegészítők
A stílus kialakításának elengedhetetlen kellékei az olyan kiegészítők, amik a kisfiú érdeklődési körébe tartoznak. Népszerű téma a dinó és a szuperhős, de a lényeg, hogy mindig vegyük figyelembe a kis lakó igényeit is.
Hédi esetében ez úgy nyilvánult meg, hogy egy falrész rózsaszín lett. Kisfiúk esetében azonban ez sokkal konkrétabb. Mértékkel szuper eredményeket érhetünk el.
#5 Kis tárolók
A tárolás fontosságáról már rengeteg bejegyzést írtam, így most nem kezdeném el újra. Azonban a fiúk szobájában is kiemelt fontosságúak, mert ezekbe legtöbbször elég csak beömleszteni a játékokat, ami a kisfiúknak és az anyukáknak megváltás lehet egy-egy nap után.
#6 Mindent elrejtő szekrény
Az Ikea Stuva az én kedvenc szekrényem és bátran ajánlom gyerekszobába. Igazából magunkhoz is simán elfogadnám és stílusa miatt simán végig tudja kísérni kamaszkorig a gyerkőcöt.
Tudom, hogy most változott a kinézete, de nekem a régi az igazi. Ha azonban a minőséget és tartósságot veszem figyelembe, akkor az új változatot is bátran merem ajánlani, mert csak a fogantyú változott.
#7 Éjjeli fények
A legtöbb kisgyerek fél a sötétben, pedig a teljes sötétség segít gyermekek növekedésében. A melatonin nevű hormon ugyanis csak teljes sötétségben termelődik és ha nem termelődik megfelelően, akkor a gyengíti az immunrendszert, memóriaromláshoz, az anyagcsere-folyamatok lassulásához, hangulatingadozás vezethet.
Mindezek ellenére nálunk is volt éjjeli fény, de igyekeztük minimalizálni. A legjobb, ha elalvás után rögtön lekapcsoljuk és akkor megmarad az egyensúly.
A képek forrásait rájuk kattintva érhetitek el.
Ha tetszett a bejegyzés és nem szeretnél lemaradni a következő lakberendezési inspirációról, kreatív alkotásról vagy gasztronómiai utazásról, akkor kövess minket a Saját Otthon Projekt Facebook oldalán is, ahol még több érdekes tartalommal és egy szuper közösséggel találkozhatsz.
Érdemes minket Instagram-on is követni, mert itt rengeteg olyan képet osztunk meg a bloggal kapcsolatosan, amelyek egy-egy bejegyzésbe már nem férnének bele.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal