Már az év elején nagy lázban volt a lakásfestési projekt miatt és rengeteg gondolkodtam, hogy milyen festéket és milyen színeket válasszak.
Igazából teljesen tanácstalan voltam és csak a fehér, világosszürke és rózsakvarc színekben voltam biztos. Aztán a barátaink mesélték, hogy ők a Dulux EasyCare festékkel festették ki az otthonukat és még a 28 napos száradási idő előtt történt csokifagylaltos baleset is nyomtalanul lemosható volt.
Ezen felbuzdulva rögtön megnéztem a színmintákat a neten és felhívtam a festőnket. Először csöppet sem volt lelkes, sőt inkább le szeretett volna beszélni. Aztán egy héttel később magam is meglepődtem, de teljesen megváltozott a véleménye a Dulux EasyCare festékről. Történt ugyanis, hogy megkérdezte a festős ismerőseit és mind csak pozitívan nyilatkozott róla.
A döntésünket helyességét az azóta eltelt idő csak igazolta. Zsíros, koszos gyermekmancsnyomok a fürdőszoba villanykapcsolója mellett, gyerekcipő talpnyomok az előszoba falán és egyéb kisgyerekes családok előtt nem ismeretlen foltok már nem okoznak problémát. Csak lemossuk és nyomtalanul eltűnik! :)
Nehéz volt a rengeteg szín közül kiválasztani a nekünk tetsző világosszürkét, de végül Gyémánt porra esett a választásunk. A rózsakvarc és a fehér ugye adta magát:
Teljesen átváltozott otthonunk és imádjuk!
Miért is olyan különleges ez a festék?
A Dulux EasyCare termékcsalád víztaszító technológiájának köszönhetően ellenáll a folyékony szennyeződéseknek (hidrofób hatás), és megóvja a bevonatot attól, hogy bármit túlságosan magába szívjon. Ezáltal a felületről könnyedén eltávolítható a kosz, emellett a festék nem veszít az élénk színéből. A hidrofób hatás jelentése, hogy a bevonat taszítja a vizet és más folyékony anyagokat.
A hagyományos festékekkel ellentétben a Dulux EasyCare a folyékony foltokat apró gyöngyökbe rendezve lepergeti a falról. Ezután a folyadékgyöngyök vizes, enyhén mosószeres szivaccsal könnyedén lemoshatóak.
Az alábbi szennyeződéseket tesztelték a falon:
- Narancslé
- Kóla
- Szójaszósz-koncentrátum
- Cékla
- Kréta
- Színes ceruza
- Csokoládé
- Rúzs
Az EasyCare tízszer jobban ellenáll a dörzsölésnek: súrolást követően a bevonati veszteség alacsony, vagyis a festék utána is megőrzi élénk színét.
A mosható falfestékek általában fényes felületet adnak, mert arról könnyebb eltávolítani a szennyeződéseket, viszont kiemelik a felületi hibákat. Ezzel szemben a Dulux EasyCare hibátlan, mosható, matt felületet ad.
A Dulux EasyCare festékeivel könnyű dolgozni, de az alábbi 10 lépéssel jó, ha tisztában vagyunk:
- Időzítés: Festéskor a hőmérséklet, akárcsak a felület hőmérséklete, +10 és 28 °C között, a relatív páratartalom 80% alatt legyen. Ha lehetséges, napfénynél fessünk. Ilyenkor nem vetődnek árnyékok a festendő felületre, melyek megnehezítik a festést és kihagyásokat is okozhatnak.
- Szerszámigény: Anyagfelhordáshoz használjunk rövid szőrű (10–18 mm) Dulux hengert vagy szintetikus szálú ecsetet. Ne felejtsünk el beszerezni takarófóliát és maszkolószalagot sem.
- Előkészítés: Érdemes időt és energiát fordítani erre a fázisra, hiszen csak a jól előkészített felületen lesz a festék jó minőségű és tartós. A falat legelőször alaposan meg kell tisztítani mindenféle szennyeződéstől, zsiradéktól, korábbi festékrétegtől.
- Korrigálás: Az egyenetlen falfelületet dörzspapírral csiszolva tehetjük simává. A repedéseket vagy réseket glettel tölthetjük ki, de mindig hagyjunk elegendő időt ezek kiszáradására is.
- Ha a fal tiszta, száraz, szilárd, por- és szennyeződésmentes, kezdődhet a festés.
- Sose felejtsük el az alapozást. Az alapozó használata egyenletessé teszi a felületet, és meggátolja, hogy a festék beszívódjon a falba, így a drága festék használata gazdaságosabb.
- Használat előtt alaposan keverjük fel a festéket, de sose hígítsuk! Erre a festők figyelmét is érdemes felhívni.
- Végezzünk próbafestést! Derüljön ki élesben is, hogy mutat a szín a falon, illetve hogy alapos volt-e a fal festésre történő előkészítése.
- Nagyon fontos, hogy mindig fent kezdjük a festést és lefelé haladjunk! Először egy keskeny ecsettel fessük egyenesen végig az éleket („snejdolás“), ezt követően a nedves él mentén haladva dolgozzunk tovább. A festéket 2 rétegben vigyük fel, a második réteg előtt várjunk 2-4 órát.
- Legyünk türelmesek! A felület a festék teljes száradása után kb. 28 nap elteltével válik hidrofóbbá, azaz moshatóvá.
Ha pedig a foltokat szeretnénk eltávolítani, akkor az alábbi 5 lépés betartásával még inkább megőrizzük falaink szépségét:
- A foltot papírtörlővel itassuk fel óvatosan.
- Nedves, tiszta ronggyal vagy szivaccsal mossuk le a szennyeződést. Eközben kerüljük a dörzsölő, erős mozdulatokat.
- Makacs folt esetén tegyünk mosogatószert vagy háztartási tisztítószert a szivacsra, melyet érdemes egy kis ideig a felületen hagyni, hogy kifejtse hatását.
- Intenzív foltoknál öblítsük ki gyakran meleg vízzel a szivacsot, és töröljük át többször a felületet.
- Az utolsó körben tiszta vizes áttörléssel zárjuk a mentőakciót.
Ha még nem győztelek meg Titeket, akkor érdemes megnézni ezt a videót is:
https://www.youtube.com/watch?v=5z4acU0ul60
Bővebb információkat a termékről a Dulux honlapján találjátok: az-ev-ujdonsaga-dulux-easycare
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.