Vannak néha olyan hétvégi délutánok, amikor esik az eső és már igazán nem tudok semmilyen elfoglaltságot kitalálni a kislányomnak. Ilyenkor legtöbbször eljön a pillanat, amikor semmi se jó és minden unalmas.
Legutóbb, amikor pont ilyen szombat volt, elkezdtem valamilyen kreatív elfoglaltságon gondolkodni. Megláttam egy kisebb méretű kartondobozt, amit eredetileg kidobásra ítéltem és kipattant a fejemből: készítsünk tárolódobozt a kütyüknek a régi tárolók helyett!
Az a szerencsém, hogy az ilyen ötletek mindig felvillanyozzák és rögtön neki is álltunk az ötletem megvalósításának. Azért természetesen egy 5 és fél évestől nem várható el, hogy végül ő fejezze be, de becsületére legyen mondva a feléig végigtekergette a fonalat. Büszke is a végeredményre! :)
Hozzávalók:
- egy kisebb kartondoboz
- olló
- egy gombolyag fonal
- 4 db szívószál
- ragasztópisztoly
Elkészítése:
1, Vágjunk le a doboz tetejéből, de arra figyeljünk, hogy minél magasabb a doboz, annál többet kell majd dolgozni:
2, Nagyjából egyforma vastagságú csíkokra vagdossuk be a dobozt, hogy így mutasson:
3, A fonalat el kell kezdeni mindig a másodikba belefűzni, majd amikor körbeérünk, akkor pedig vissza kell fordulni a másik irányba. Így a fűzés minden egyes bevágott oszlopot szépen be fog takarni.
Magam is meglepődtem, hogy milyen szépen befedi, mert eleinte azért igencsak tartottam az ötletem megvalósíthatóságától.
4, Amikor elértem majdnem a végét, akkor tudatosult benne, hogy a teteje csúnya lesz. Nem adtam fel azonban és elkezdtem egyszerű fonási ötleteket keresgélni a Pinteresten. (Google & Pinterest is my friend!) Így láttam meg a szívószállal készített karkötő ötletét, amit én szépen a magam módján átültettem a kosárba.
Kell hozzá 4 darab szívószál, amiről a lehajthatós részt levágtam. Mivel nem sikerült a fonalat átküzdenem a szívószálon, így a szívószálakat is bevágtam. A résen keresztül pedig könnyedén átbújtattam a fonalakat:
5, Összekötöttem a végüket, hogy elindulhasson a fonás:
6, Az elv itt is ugyanolyan, mint a doboz esetében: egyik szívószál fölött, a másik alatt kell a fonalat áthúzni és a negyedik szívószál után visszafordulunk. Nem túl bonyolult és a szívószálak segítségével nagyon gyorsan lehet haladni.
Ha pedig már sokat fontunk, akkor óvatosan lejjebb húzzuk a szívószálakat. Ezzel a módszerrel pedig akár még a nagyobb gyerekek karkötőt is fonhatnak maguknak:
7, Pontosan lemértem, hogy mekkora hosszúságú fonásra lesz szükségem a tetejéhez és amikor elértem, akkor kihúztam a szívószálakat és óvatosan összekötöttem a fonalak végét.
8, Ekkor következett a kedvenc eszközöm, a ragasztópisztolyom. Nélküle sokszor nem boldogulnék, az tuti biztos!
9, Először belül húztam egy csíkot és ráhelyeztem a fonalat úgy, hogy a karton teteje pont a fele vastagságon legyen. Aztán kívülről is húztam egy csíkot és rásimítottam az anyagot. Érdemes részenként haladni:
10, Ha körbeértünk, akkor kész is a pihe-puha tárolódobozunk! Szerintem megérte a fáradságot, mert ez tényleg olyan módszer, amit még az esti tévénézés közben is nyugodtan lehet csinálni:
Kinek lett kedve elkészíteni a gyerkőcökkel?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.