Ildit, a Menő a lakásom egyik tervezőjét régóta ismerem, de teljesen más irányból. Ildi ugyanis Oldi művésznéven fest csodáslatos képeket és elég régóta vagyok rajongója. Még egy kis képem is van tőle.
Már egy ideje férjével, Andrással tervez és újít fel lakásokat, amikért szintúgy odavagyok. Szeretem letisztult stílusukat, amelyet mindig valamivel meg tudnak fűszerezni, hogy csöppet se legyen unalmas.
Örülök, hogy lehetőségem van a blogon bemutatni ezt a csodás mini loftot, ami a Várnegyedben található és már eredetileg is kiadásra szánták. Hiszen a lakás tulajdonosa külföldön él és dolgozik, mindemellett rengeteget utazik, állandón járja a világot.
Ragaszkodott hozzá, hogy a tervezésnél figyeljenek az Ildiék arra, hogy később, minimális átalakítással hosszú távú lakhatásra is alkalmas legyen a lakás. Ezen kívül határozott elképzelései voltak a kialakítást illetőleg és szerette volna, hogy a lakás legyen elegáns, letisztult és praktikus, jól kihasználható.
Mivel Ildi és András fix költségvetésből gazdálkodhatott, igyekeztek úgy csoportosítani a költségeket, hogy néhány extra kiegészítő és bútordarab is helyet kaphasson még a lakásban. Kedvenc darabom nekem is és Ildiéknek is a Kislány festmény, amely csodás fókuszpontja lett a lakásnak.
Eredetileg a 4 méteres belmagasság miatt már volt itt egy favázas galéria, ami azonban nem illet az új koncepcióba, így egy masszív, acélvázas galéria került beépítésre, amely így egy teljes értékű új szobát kaptak.
Kiadás ida vagy oda, én elfogadám simán lakásomnak is... :)
Fotó: Ancsin Gábor www.kepszerkesztoseg.hu
Közös műhely
Ildi és András számára nagy öröm volt, amikor Magyarósi Csaba és Szűcs Ádám az Egy nap városban bloggerei lehetőséget adtak, hogy az Én menő lakásom csapatában dolgozhassanak.
Ha nagyon ki szeretnék sarkítani a feladatokat, András a műszaki részt viszi, Ildi pedig a designt. De ezek a feladatok nagyon sokszor összemosódnak, folyamatosan reagálnak egymás munkájára, ötleteket adnak a másiknak. Ezekből a párbeszédekből születnek meg azok a megoldások, amitől a munka végén kereknek érzik a lakást.
Szerettek volna egy olyan felületet, ahol egyben megtekinthetőek a munkáik, ezért született meg a Közös Műhely név, és az oldaluk. Ez a név kifejezi azt, ahogy egy fedél alatt dolgoznak, főleg az otthonukban, ennek minden kreatív hozadékával és nehézségével.
Elérhetőségeik:
http://www.facebook.com/KozosMuhely/?fref=ts
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
haviegyfozes.hu · www.haviegyfozes.hu 2017.07.14. 08:42:34
Diamia8 2017.07.20. 17:27:09