Még a nyáron megkérdezte az egyik barátnőm, ha vesz egy leharcolt éjjeliszekrényt, akkor felújítom-e neki. Szeretem a kihívásokat, de azért én még előtte nem festettem ekkora bútort, így félelemmel és izgalommal mondtam igent.
Rövid keresgélés után sikerült is 2 igazán retro darabot beszereznie 5.000 Ft-ért. Roppant jó áron volt és roppant jó maga az alapjuk, amiben én már láttam a végeredményeket is. Azért beszélek többes számban, mert a barátnőnek csak az egyik kellett a kettő közül és a másikat nekem ajándékozta.
Természetesen így két különböző éjjeliszekrényt festettem, mert a barátnőm kéket szeretett volna, magunknak pedig fehéret képzeltem el a hálószobába. Végül sokat kellett várnia a szekrényfestés projektre, de a nyár mindig tele van izgalmas programokkal és most sikerült rá időt szakítani. Először a fehéret mutatom be a blogon és majd a későbbiekben a kékről is lerántom a leplet.
A festéshez PintyPlus Krétafestéket használtam, mert ez a kedvencem mind közül. Egyszerűen akkor is tökéletesen fed, ha annyira nem vagyunk profik a fújásban vagy türelmetlenek vagyunk. Azonban ilyen nagy projektre még előtte nem használtam, ezért érthető módon a szokásosnál nagyobb izgalommal álltam neki. Különös tekintettel a kék változatra, mert a barátnőmnek igazán tökéleteset szerettem volna.
Szerencsére alaptalannak bizonyult a félelmem és egy hétvége alatt sikeresen be is fejeztük az egész projektet. Bátran álljatok neki Ti is, mert ennyiért biztosan nem kaptok ilyen éjjeliszekrényt!

Ez itt az előtte állapot, hogy lássátok miből lesz a cserebogár:

Hozzávalók:
- PintyPlus Krétafesték alapozó
- PintyPlus Krétafesték Broken White és London Grey színben
- PintyPlus Krétafesték Matt lakk
- Csiszológép (természetesen papírral is lehet helyettesíteni, csak jóval időigényesebb)
- Csiszolópapír az élekre és nehezen elérhető részekre

Elkészítése:
1. Csiszoljuk le alaposan az egész bútort:
2. Portalanítsuk a felületet.
3. Majd kezdjük el lefújni az alapozóval vékonyan és türelmesen. Ha megszárad, akkor jöhet a következő réteg alapozó, hogy minél jobban megtapadjon majd a festék.
4.Ezután jöhet maga a krétafesték, amit szintén 2 rétegben vittem fel, mert így is tökéletesen fedett:


5. Szárazás után pedig mindenféleképpen kell a matt lakk réteg, mert ez fixálja majd a krétafestéket. Nélküle idővel elkezdene lejönni a festék. Ha pedig megszárad, akkor már kész is vagyunk! szerintem megérte a fáradságot:
Hamarosan pedig megmutatom a kék változatot is és akkor elárulhatjátok, hogy nektek melyik lett a kedvencetek! ;-)
Ha tetszett a bejegyzés és nem szeretnél lemaradni a következő lakberendezési inspirációról, kreatív alkotásról vagy gasztronómiai utazásról, akkor kövess minket a Saját Otthon Projekt Facebook oldalán is, ahol még több érdekes tartalommal és egy szuper közösséggel találkozhatsz.
Érdemes minket Instagram-on is követni, mert itt rengeteg olyan képet osztunk meg a bloggal kapcsolatosan, amelyek egy-egy bejegyzésbe már nem férnének bele.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal