Számomra az Instagram az a felület, ahol lehetőségem nyílik csodás magyar otthonokba betekintést nyeri. Habár manapság jóval kevesebb időt töltök a közösségi felületeken, azért mindig sikerül rábukkanom igazi szépségekre bukkanom.
Pár hónapja bukkantam Gabi otthonára, amelyet most a blogon is megmutatok Nektek. Remélem, hogy számotokra is olyan üdítő lesz olvasni a szavait és nézegetni a házról készült képeket, mint nekem volt! ;-)
Egy nyugat-magyarországi kisvárosban élek a családommal és a kutyusunkkal. Pedagógus vagyok, németet tanítok egy német nemzetiségi általános iskolában.
Valószínű azért gondoltad, hogy Németországban élek, mert az
Instagram oldalamon németül írom a rövid kis bejegyzéseket. Ez azért alakult így, mert a ház átalakításakor ötleteket keresve bukkantam rá a
solebich.de és
couchstyle.de oldalakra.
Egy darabig külső szemlélődő voltam, majd magam is csatlakoztam ehhez a két közösséghez. E két új közösség új ismeretségeket is hozott. Mivel leginkább velük vagyok kapcsolatban az Instán, így kézenfekvőbb volt, hogy németül írjak.
És most a házunkról...
1931-ben épült és eredetileg egy L alakú épület volt. Egy utcabeli bácsi mesélt róla egy érdekességet: A környéken ez volt az egyetlen ház akkoriban, amely pincével rendelkezett. Így az orosz katonák bejövetelekor itt bújtatták el az utcában lakó lányokat, asszonyokat. Többek között az előbb említett bácsi édesanyját és nővérét is.
A család aztán a 70-es években a bővítés mellett döntött, egy szobát építettek még hozzá és ekkor került sor a tető átalakítására is.
Körülbelül ebben az állapotában vásároltuk mi meg 2016-ban. Az épület a kora ellenére nem volt rossz állapotban, ráadásul egy csodaszép hatalmas kert is tartozott hozzá.
Mivel azonban nagy család vagyunk, így a belső elrendezésen változtatnunk kellett, hiszen mindenkinek szüksége volt egy kis zugra, ahova elvonulhat. Ezen kívül egy kisebb, lapos tetős, modern épületrészt és egy teraszt illesztettünk a házhoz.
A belső munkálatok és a hozzáépítés egy évet vettek igénybe és utána rögtön be is költöztünk. Minden egyéb munka az ezt követő évek alatt zajlott lassacskán, így a mesterekkel ébredés és kávézás elég sokáig a mindennapjaink része volt. :)
A ház alapterülete 126 négyzetméter, amely magában foglalja az egy légtérben lévő nappali-étkező-konyhát, 5 hálószobát, 2 fürdőszobát és a közlekedőket.
Az egész család kedvence a kellemes méretű nappali-konyha. A nagy üvegfelületek miatt olyan érzés itt lenni, mintha kint a zöldben lennénk.
Másik kedvencünk és büszkeségünk az 1200 m2-es kert. Sajnos a telek elülső részén lévő eredeti növényzet az átalakítás, építkezés áldozatául esett.
Itt újra kellett tervezni, telepíteni szinte mindent. Azonban a kert hátsó része megmaradt eredeti állapotában. Sok évtizedes szőlőtőkék, gyümölcsfák és bokrok adnak a forró napokon hűsítő árnyat. Itt lett helye ezen kívül a három magaságyásnak is.
Ha most vágnánk bele az átalakításba, azt hiszem akkor sem csinálnánk semmit másként. Építészünk a meglévő adottságokhoz igazodva, egy nagyon klassz, élhető, szerethető otthont álmodott meg nekünk. Van persze néhány apróság, ahol kompromisszumot kellett kötni, de ezek olyan dolgok, amelyekkel a család minden tagja simán együtt tud élni. :-)
Nagyon szeretünk itt lakni, befogadott minket ez a régi ház. A legkisebb gyerekünk egy alkalommal az oviból hazajöve elfeküdt a szőnyegen és azt mondta: "Olyan jó itthon." Azt hiszem ez mindent elárul...
Ha tetszett a bejegyzés és nem szeretnél lemaradni a következő lakberendezési inspirációról, kreatív alkotásról vagy gasztronómiai utazásról, akkor kövess minket a Saját Otthon Projekt Facebook oldalán is, ahol még több érdekes tartalommal és egy szuper közösséggel találkozhatsz.
Érdemes minket Instagram-on is követni, mert itt rengeteg olyan képet osztunk meg a bloggal kapcsolatosan, amelyek egy-egy bejegyzésbe már nem férnének bele.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.