A munkahelyem által megrendezett, a Föld napja rendezvénysorozat keretein belül másfél órás előadást tartottam a lakberendezés és a fenntarthatóság kapcsolatáról. Elsősorban a saját tapasztalataimról és tippjeimről szólt a prezentáció, ahol saját példákon keresztül segítettem körbejárni a témát.
Elérkeztünk a téma 4. részéhez, de ha esetleg csak most csatlakoznál, akkor itt találod az előző bejegyzések linkjét:
- Milyen a fenntarthatóbb lakberendezés?
- A használt bútor nem ciki! Sőt!
- A festés mindig egy szuper megoldás
A lehetőség mindenben ott van, csak észre kell venni!
Néha magam is meglepődök, hogy egy-egy ötlet milyen váratlanul pattan ki a fejemből. Általában egy konkrét problémára szeretnék valamilyen megoldást találni és így a tudatalattim vadul dolgozni kezd a háttérben. Aztán hirtelen beugrik, hogy mit és hogyan tudunk majd felhasználni hozzá az itthon található dolgokból vagy hogyan is újítsam fel, változtassak meg egy lakberendezési tárgyat.
Ráadásul az évek alatt egyre bátrabb lettem és ennek következtében egyre merészebb ötletekbe merek belevágni. Ezért is kezdem az egyik legkedvesebb átalakítási ötletemmel, amit végül a férjem valósított meg:
#1 - Retró zsámoly
Még tavaly kaptam az egyik barátnőmtől egy nagyon retró és nagyon helyes kis darabot, amit eredetileg kárpitozni terveztem. A "csodálatos" műbőr kárpit lebontása után szembesültem a helyes kis formájával, amit gondosan takart a műbőr. Ekkor beugrott, hogy kárpitozás helyett inkább paracord zsinórral fogjuk bevonni.
A döntést cseppet sem bántuk meg és igazán megérte a munkát, amit belefektettünk!
#2 - Rozsdás létrapolc
A létrapolc annak idején nagy vágyam volt és kaptam is ajándékba kettő párat az egyik barátnőmtől. Az elsőt még elvittem szintereztetni, de nem voltam 100%-osan elégedett a végeredménnyel. Éppen ezért a másodikat már magunk festettük át és ezerszer szebb lett, mint az első.
Annak idején a kislányom szobájába került az ágya fölé:
#3 - Retró dohányzóasztal
Eredetileg egy új asztal vásároltam a vendég-,TV-, dolgozószobába, de nem érte meg az első évet a rossz dizájn miatt. Ugyanis kitört a lába és nem lehetett megcsinálni.
Véletelenül futottam egy igazi, dán midcentury modern asztalba, amit végül meg is vásároltam. Akkoriban azonban a dohányzóasztalok magasabbak voltak és az asztallap felülete sem lett a kedvencünk. Ezért aztán a férjem a megfelelő magasságúra rövidítette a lábakat és az asztal lapjáról lecsiszolta a műgyanta felületet. Végre látszik a csodaszép fa felület:
#4 - Régi Thonet szék
Egy volt kollégámtól kaptam ezt a régi Thonet széket, amit szerkezetileg is fel kellett újítani. Elég rozoga volt a lába és nem mertünk volna ráülni. Most azonban már nem kell félni tőle:
#5 - Kis méretű, retró dohányzóasztal
Ez volt a legelső bútorfelújítási projektünk annak idején. Szinte fillérekért jutottunk hozzá egy szuper alapú darabhoz. Festettük a lapját , de a lábak is megújultak. Egyébként még még mindig használatban van, mert ezen tároljuk a nyomtatót:
#6 - Skandináv pálcásszék
Teljesen odavagyok a pálcás székekért és ezért is kerestem a kislányom szobájába egy ilyet. Szerkezetileg is kellett picit javítani, de nem maradhatott el a csiszolás és pácolás sem.
Az új otthonunkban is a kislányom szobájába került és most is nagyon szereti, mert kényelmes rajta ülni:
Már csak két bejegyzés van a prezentációból. Remélem ,hogy Ti is inspirálónak találjátok az eddigieket! ;-)
Ha tetszett a bejegyzés és nem szeretnél lemaradni a következő lakberendezési inspirációról, kreatív alkotásról vagy gasztronómiai utazásról, akkor kövess minket a Saját Otthon Projekt Facebook oldalán is, ahol még több érdekes tartalommal és egy szuper közösséggel találkozhatsz.
Érdemes minket Instagram-on is követni, mert itt rengeteg olyan képet osztunk meg a bloggal kapcsolatosan, amelyek egy-egy bejegyzésbe már nem férnének bele.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.